Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
An Affair to Remember

An Affair to Remember

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Day the Music Died: The Story of Don McLean's

The Day the Music Died: The Story of Don McLean's "American Pie"

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Angel Eyes

Angel Eyes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Father of the Bride

Father of the Bride

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Months

Three Months

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Persuasion

Persuasion

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Four Feathers

The Four Feathers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cider House Rules

The Cider House Rules

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Double

The Double

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
1408

1408

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wall: Climb for Gold

The Wall: Climb for Gold

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry