Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Animal! The Nimfa Dimaano Story

You Animal! The Nimfa Dimaano Story

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sabrina

Sabrina

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl Allergic to Wi-Fi

The Girl Allergic to Wi-Fi

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence

The Silence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
When We First Met

When We First Met

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Devil

Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Oh, Ramona!

Oh, Ramona!

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Along with the Gods: The Last 49 Days

Along with the Gods: The Last 49 Days

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nun

The Nun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
16
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry