• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

  • The Martian

    ★★½

  • Room

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Gone Girl

    ★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★