Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Evil Demon Golfball from Hell!!!

Evil Demon Golfball from Hell!!!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings Collection

The Lord of the Rings Collection

2003
×
Edit this entry  
27
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Edit this entry  
12
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Not Alone in Here

Not Alone in Here

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shadowed

Shadowed

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Leading Lady Parts

Leading Lady Parts

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maid

Maid

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry