Sort by

Chris has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cat People

Cat People

1942
×
★★½
Edit this entry  
27
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Circle

Circle

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody's Business

Nobody's Business

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sherman's March

Sherman's March

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
Blade II

Blade II

2002
×
★★
Edit this entry  
24
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★½
Edit this entry  
17
Hearts and Minds

Hearts and Minds

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Remains

The Remains

2016
×
Edit this entry  
11
Friend Request

Friend Request

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Project Power

Project Power

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Swordfish

Swordfish

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hero

Hero

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirror

Mirror

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Alpha Dog

Alpha Dog

2006
×
★★½
Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry