Sort by

- ̗̀ caitlin ̖́- has logged 93 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hi, My Name's Tre

Hi, My Name's Tre

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Edit this entry  
29
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
03
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Edit this entry  
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry