• Jackass Forever

  • Brotherhood

  • The Invisible Mountain

  • Red Rocket

  • The Perfect Victim

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Rose Family

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Goodnight Goodnight

  • The Decline

  • Minari

  • J'aime Hydro

  • Cats

  • The Knight Before Christmas

  • Sisterhood

  • The Devil's Harmony

  • Dancing with the Birds

  • Fractured

  • Jordan River Anderson, The Messenger

  • The Twentieth Century

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Bird Island

  • 143 Sahara Street

  • Anima

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

  • Beanpole

  • A Brother’s Love

  • Yesterday

  • Us

    ★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★★

  • The Farewell

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mad Dog Labine

  • A Colony

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★★★½

  • Emma Peeters

  • The Natural Sweetness of Skin

  • Beautiful Boy

  • Free Solo

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Genesis

  • The Meg

  • Les Affamés

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Nursery Rhymes

  • Seder-Masochism

  • Jeny303

  • Bruce Lee and the Outlaw

  • Incredibles 2

  • The Hymns of Muscovy

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

  • Cold War

  • Rafiki

  • Slut or Nut: The Diary of a Rape Trial

    ★★★★

  • Historytelling

    ★★

  • Black Mother

  • Love, Simon

    ★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½