Sort by
  • Babylon

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Normal People

  • Spree

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Great Buster: A Celebration

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★