Sort by

nareh has logged 246 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Troy

Troy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Audition

The Audition

2015
×
Edit this entry  
16
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Big Short

The Big Short

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kalifornia

Kalifornia

1993
×
★★½
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★½
Edit this entry  
10
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Edit this entry  
09
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Hangman

Hangman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry