• Enola Holmes

    ★★★

  • #Alive

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • The Invisible Man

  • Brahms: The Boy II

    ★★★½

  • Dragonheart: Vengeance

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Underwater

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Primal

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

  • Joker

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

  • Child's Play

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Brightburn

  • Avengers: Endgame

  • The Room

  • Shazam!

  • Us

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Glass

  • Kamen Rider Heisei Generations FOREVER

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

    ★★★★★

  • Creed II

  • Godzilla: The Planet Eater

    ★★★★★

  • Halloween

  • The Predator

  • A Simple Favor

  • 6-Headed Shark Attack

    ★★½

  • Nightmare Shark

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Rampage

  • The Ranger

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Ultraman Geed the Movie: Connect! The Wishes!!

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Game Night

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Mandy

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★½

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

  • Mom and Dad

  • It

  • The Shape of Water

  • Space Squad: Space Sheriff Gavan vs. Tokusou Sentai Dekaranger

    ★★½