• Crimes of the Future

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • G Storm

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Cliff Walkers

    ★★★★★

  • Buck Breaking

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • perfectCondition((GENUINE))

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Genus Pan

    ★★★

  • Run Hide Fight

    ★½

  • Mainstream

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • TWICE WORLD TOUR 2019 'TWICELIGHTS' IN SEOUL

    ★★★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • The Last Dance

    ★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • The Hunt

    ★½

  • DAU. Degeneration

  • DAU. Natasha

  • Siberia

    ★★★★★

  • Malmkrog

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Possessor

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★★½

  • Bombshell

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★

  • Asuran

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★½

  • State Funeral

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★★

  • Nimic

    ★½

  • Ready or Not

    ★★