• Men

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • X

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sing 2

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

  • Pig

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Lamb

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Queen of Basketball

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Save Ralph

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Affairs of the Art

  • Flee

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Wrong Turn

  • Burrow

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½