Sort by

Celso has logged 177 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superpower Girl

Superpower Girl

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good Word

The Good Word

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gaze

The Gaze

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Changeling

Changeling

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Magnum Opus

Magnum Opus

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Groot Takes a Bath

Groot Takes a Bath

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Groot's Pursuit

Groot's Pursuit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Guy

The Little Guy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Groot's First Steps

Groot's First Steps

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry