Chuck has logged 139 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Son in Law

Son in Law

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nerve

Nerve

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House

House

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★½
Edit this entry  
29
Monster Dog

Monster Dog

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
The Boogens

The Boogens

1981
×
★★½
Edit this entry  
29
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Howling

The Howling

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
31

31

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Score

The Score

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry