CDR has logged 39 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Brain That Wouldn't Die

The Brain That Wouldn't Die

1962
×
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pin

Pin

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ward

The Ward

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moon

Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Action Point

Action Point

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry