Sort by

Craig has logged 27 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trust

Trust

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tank Girl

Tank Girl

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bedazzled

Bedazzled

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Real Life

Real Life

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
O.J.: Made in America

O.J.: Made in America

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mother

Mother

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry