Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Présages

Présages

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Key to Reserva

The Key to Reserva

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cowboy's Flute

The Cowboy's Flute

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wild Life

Wild Life

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mummies

Mummies

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Girl Blunt

Girl Blunt

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Esther

Esther

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Let Liv

Let Liv

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Liquor Store Dreams

Liquor Store Dreams

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heroes of the Golden Masks

Heroes of the Golden Masks

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Book Club: The Next Chapter

Book Club: The Next Chapter

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apocalypse YASSS: Two Girls, One Rapture

Apocalypse YASSS: Two Girls, One Rapture

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbie: Big City, Big Dreams

Barbie: Big City, Big Dreams

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Weird Kidz

The Weird Kidz

2022
×
Edit this entry  
09
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Smart House

Smart House

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dogs Smell Like the Sea

Dogs Smell Like the Sea

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Rogue Not Quite One"

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
Edit this entry  
03
Clock

Clock

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Champions

Champions

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bug Therapy

Bug Therapy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie and the Secret Door

Barbie and the Secret Door

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monica

Monica

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sisu

Sisu

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blind Willow, Sleeping Woman

Blind Willow, Sleeping Woman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miles to Go

Miles to Go

2022
×
★★½
Edit this entry  
22
Between Earth & Sky

Between Earth & Sky

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Suzume

Suzume

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Judy Blume Forever

Judy Blume Forever

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oswald the Lucky Rabbit

Oswald the Lucky Rabbit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry