Clayton has logged 34 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Invisible Hands

Invisible Hands

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

Divide and Conquer: The Story of Roger Ailes

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Necktie

The Necktie

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Private War

A Private War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Book Club

Book Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Little Princess

A Little Princess

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Edit this entry  
12
The Marriage

The Marriage

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Amateurs

Amateurs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Souls of Totality

Souls of Totality

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
All These Creatures

All These Creatures

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
½
Edit this entry  
02
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry