Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Strokes: MTV $2 Bill Concert

The Strokes: MTV $2 Bill Concert

2002
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Transformers

Transformers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Making of Moonflower

The Making of Moonflower

2021
×
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry