Charles has logged 19 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
NO VACANCY

NO VACANCY

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read prior review Edit this entry  
28
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
25
It

It

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hesher

Hesher

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry