• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

  • Black Widow

    ★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

  • Tenet

    ½

  • Unhinged

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • We Are Columbine

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½