Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stay

Stay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
Read prior review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry