cecaldwell99 has logged 263 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brothers

Brothers

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry