• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Last Twilight in Phuket

    ★★★★★

  • Move to Heaven

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Red Dot

    ★★½

  • Wish You

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • I Told Sunset About You

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Cherry Magic

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Given

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Don't Listen

    ★★½

  • Peninsula

    ★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Two Little Boys

  • Where Your Eyes Linger

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★

  • Detroit Evolution

    ★★★★

  • Evil Eye

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • The Turning

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • Dolittle

  • S.W.A.T.

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Eli

    ★★

  • Jexi

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Fractured

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½