RSS feed for Ceci
  • Happiness Continues

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Son

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Adopters

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★

  • The Accused

    ★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • An Unexpected Love

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Super Crazy

    ★★

  • Animal

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Perdida

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★

  • Colette

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Hangman

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Los que aman, odian

    ★★½

  • The Wife

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Hampstead

    ★★

  • Loveless

    ★★★★

  • The Summit

    ★★½

  • Red Nose Day Actually

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★½

  • Fences

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Collateral Beauty

    ★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★½

  • Inferno

    ★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Blue Jay

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • The Distinguished Citizen

    ★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Me Before You

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Neruda

    ★★★