🦇🕷cecilie🕷🦇 has logged 18 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beware of Children

Beware of Children

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry