Sort by

Cecil Selwyn has logged 98 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spite Marriage

Spite Marriage

1929
×
★★★
Edit this entry  
31
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Tetsuo: The Bullet Man

Tetsuo: The Bullet Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Very Eye of Night

The Very Eye of Night

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Resurrection of the Little Match Girl

Resurrection of the Little Match Girl

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
27
College

College

1927
×
★★
Edit this entry  
26
First Blood

First Blood

1982
×
★★
Edit this entry  
26
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The General

The General

1926
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Battling Butler

Battling Butler

1926
×
★★★
Edit this entry  
23
Go West

Go West

1925
×
★★
Edit this entry  
23
Seven Chances

Seven Chances

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Make Mine Music

Make Mine Music

1946
×
★★
Edit this entry  
21
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★
Edit this entry  
20
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fall

The Fall

2006
×
★★
Edit this entry  
18
The 1,000 Eyes of Dr. Mabuse

The 1,000 Eyes of Dr. Mabuse

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Mabuse, the Gambler

Dr. Mabuse, the Gambler

1922
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sentimental Romance

Sentimental Romance

1930
×
★★★★★
Edit this entry