• Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Gravity

    ★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Samurai Champloo

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★½

  • Fools Rush In

    ★★

  • Toy Story

    ★★★

  • Neon Genesis Evangelion

    ★★★★

  • Hackers

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Forrest Gump

  • Jurassic Park

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Coming to America

    ★★★★

  • Back to the Future