• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Shrink Next Door

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Becoming Cousteau

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★