Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★
Edit this entry  
31
Lucky

Lucky

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fever Dream

Fever Dream

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Toll

The Toll

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Superhost

Superhost

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Prey

Prey

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Edit this entry