celina☆.。.・*・゜ has logged 32 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Croods

The Croods

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
Coco Before Chanel

Coco Before Chanel

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
After

After

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Edit this entry  
13
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry