Cliff has logged 105 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beautiful Girls

Beautiful Girls

1996
×
Edit this entry  
06
The Myth of Fingerprints

The Myth of Fingerprints

1997
×
Edit this entry  
04
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Edit this entry  
02
Sabrina

Sabrina

1995
×
Edit this entry  
01
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Edit this entry  
27
Serendipity

Serendipity

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Hope Floats

Hope Floats

1998
×
Edit this entry  
25
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
The Story of Us

The Story of Us

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Edit this entry  
18
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
Edit this entry  
13
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
Read the review Edit this entry  
29
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
Read the review Edit this entry  
10
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
Read the review Edit this entry  
09
Legends of the Fall

Legends of the Fall

1994
×
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Read the review Edit this entry  
26
Panic Room

Panic Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Company You Keep

The Company You Keep

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
Edit this entry  
30
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Edit this entry  
18
The Shape of Things

The Shape of Things

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Collateral

Collateral

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
Read the review Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Saint

The Saint

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry