Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hometown Cha-Cha-Cha

Hometown Cha-Cha-Cha

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
She's All That

She's All That

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Chair

The Chair

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Edit this entry  
10
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Nevertheless,

Nevertheless,

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whatever It Takes

Whatever It Takes

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
Summer of 85

Summer of 85

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
10
303

303

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
DNA

DNA

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
02
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★
Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Edit this entry