Sort by

Cernan has logged 37 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry