• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • The Wrath of God

    ★★★½

  • Vikram

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • The Roundup

    ★★★★

  • Teardrop

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Virus:32

    ★★★★

  • Choose or Die

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • Madelines

    ★★

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★½

  • The Rideshare Killer

  • Umma

    ★★★★

  • Bachchhan Paandey

    ★★½

  • Without Saying Goodbye

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Hillwalkers

    ★★½

  • So Cold the River

    ★½

  • Big Gold Brick

  • The Bunker Game

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • They Live in The Grey

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • TQM

    ★★

  • Bigbug

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★★½

  • Looop Lapeta

    ★★★½

  • Immanence

  • Hatching

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★½

  • Hellblazers

    ★★★½

  • Master

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Amina

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Cube

    ★★

  • Shepherd

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • The Exorcism of God

    ★★★

  • Antlers

    ★★★★½

  • Cosmic Dawn

    ★★★★

  • Wyrmwood: Apocalypse

    ★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Photocopier

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • New York Ninja

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • This Is the Night

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½