cerulgalactus has logged 44 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ninja: The Final Duel

Ninja: The Final Duel

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grey Area

The Grey Area

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Offering to the Storm

Offering to the Storm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
OtherLife

OtherLife

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legacy of the Bones

The Legacy of the Bones

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Invisible Guardian

The Invisible Guardian

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greenhouse

The Greenhouse

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Metropia

Metropia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brawl Busters

Brawl Busters

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spoof: Based On A True Movie

Spoof: Based On A True Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Front Page

The Front Page

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Guardians

Guardians

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Power

The Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Karate Kill

Karate Kill

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moko Jumbie

Moko Jumbie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extraordinary Tales

Extraordinary Tales

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Millennium After the Millennium

Millennium After the Millennium

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★
Read the review Edit this entry