Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Neil Young: Harvest Time

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • They/Them

  • Nope

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • CODA

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Downton Abbey

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Ghost in the Shell

  • Infinity Baby

    ★★★½

  • Approaching a Breakthrough

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★