Sort by

Cesar. has logged 551 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Small Land

My Small Land

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spoiler Alert

Spoiler Alert

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In from the Side

In from the Side

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
RRR

RRR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midwives

Midwives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hawa

Hawa

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hole in the Fence

The Hole in the Fence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Me You Can't See

The Me You Can't See

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Close

Close

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Territory

The Territory

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Film Show

Last Film Show

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Beasts

The Beasts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sublime

Sublime

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Imaginary Country

My Imaginary Country

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Utama

Utama

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dive

Dive

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Outside

The Outside

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Emigrants

The Emigrants

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Lizzo

Love, Lizzo

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Till

Till

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Revolution Will Not Be Televised

The Revolution Will Not Be Televised

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
The Swimmers

The Swimmers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry