CesareSoma has logged 12 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Navigator: A Medieval Odyssey

The Navigator: A Medieval Odyssey

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Che: Part One

Che: Part One

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry