Sort by

Chris Evangelista has logged 33 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Unsolved Murder of Beverly Lynn Smith

The Unsolved Murder of Beverly Lynn Smith

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Banner of Heaven

Under the Banner of Heaven

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Umma

Umma

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Waco

Waco

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ransom

Ransom

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waco: The Rules of Engagement

Waco: The Rules of Engagement

1997
×
★★★
Edit this entry  
07
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cursed

Cursed

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Quiz

Quiz

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry