• Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • Vox Lux

    ★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Suspiria

    ★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Dear Ex

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Revenge

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Loveless

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Rider

    ★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★½

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • FEUD

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Mr. Long

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★

  • Get Out

    ★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★