• And So We Put Goldfish in the Pool.

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★

  • Jackie

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Antiporno

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★

  • Elle

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • A Bride for Rip Van Winkle

    ★★★★½

  • Hush

    ★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★

  • All These Sleepless Nights

    ★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Big Short

    ★★

  • Into the Forest

    ★★★½

  • Closet Monster

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★

  • The Visit

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Room

    ★★

  • Right Now, Wrong Then

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Sleeping with Other People

    ★★★½

  • Circle

    ★★★★

  • The Assassin

  • Mustang

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Green Room

    ★★

  • Carol

    ★★★

  • Amy

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • The Final Girls

    ★★★

  • Queen of Earth

    ★★★★

  • I Am Michael

    ★★

  • Brooklyn

    ★★★½

  • The Second Mother

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★