• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The First Wave

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Attica

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • LFG

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • News of the World

    ★★★½