cgcostidis has logged 222 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ben-Hur

Ben-Hur

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Way I See It

The Way I See It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fight

The Fight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry