Sort by

Camden has logged 534 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Invocation of My Demon Brother

Invocation of My Demon Brother

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Garden

The Secret Garden

1988
×
Read the review Edit this entry  
16
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★½
Edit this entry  
16
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
Game of Thrones: The Story So Far

Game of Thrones: The Story So Far

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eden and After

Eden and After

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gospel According to St. Matthew

The Gospel According to St. Matthew

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gospel According to St. Matthew

The Gospel According to St. Matthew

1964
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Nude Vampire

The Nude Vampire

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Morning Patrol

Morning Patrol

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rebels of the Neon God

Rebels of the Neon God

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Atman

Atman

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ritual

Ritual

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost

Ghost

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
Read the review Edit this entry