Carol has logged 150 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read prior review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Waves

Waves

2019
×
Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Liberte

Liberte

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
Read the review Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Ravenous

Ravenous

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
Manhunter

Manhunter

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cencoroll Connect

Cencoroll Connect

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judy

Judy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Edit this entry