Carol has logged 15 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
Edit this entry  
08
Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

Paradise Lost: The Child Murders at Robin Hood Hills

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
Read the review Edit this entry