• Dune

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Summer of Mesa

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

  • The Perfection

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Roma

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Bao

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

  • The Greatest Showman

  • Coco

  • The Babysitter

  • Creep 2

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Little Evil

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

  • My Friend Dahmer

    ★★★