Sort by

Chase has logged 659 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Robots of Brixton

Robots of Brixton

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Threads

Threads

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Stones

Stones

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Draw Me Now

Draw Me Now

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Bim Bam Boom, Las Luchas Morenas

Bim Bam Boom, Las Luchas Morenas

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Alan Vega: Just a Million Dreams

Alan Vega: Just a Million Dreams

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
Byun, Objet trouvé

Byun, Objet trouvé

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Cet air-là

Cet air-là

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
Tony Conrad: DreaMinimalist

Tony Conrad: DreaMinimalist

2008
×
★★★
Edit this entry  
07
Papal Broken-Dance

Papal Broken-Dance

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Manuelle Labor

Manuelle Labor

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Flying Saucey!

Flying Saucey!

2006
×
★★½
Edit this entry  
07
The Ontological Cowboy

The Ontological Cowboy

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vortex

Vortex

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★
Edit this entry  
03
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eat My Makeup!

Eat My Makeup!

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Electrocute Your Stars

Electrocute Your Stars

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bird, Bath and Beyond

Bird, Bath and Beyond

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Touch Retouched

The Touch Retouched

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Another Day at the Office

Another Day at the Office

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
Standing at the Scratch Line

Standing at the Scratch Line

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Praise House

Praise House

1991
×
★★★
Edit this entry  
01
The Diary of an African Nun

The Diary of an African Nun

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Four Women

Four Women

1975
×
★★★½
Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Citadel

Citadel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dad's Stick

Dad's Stick

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blight

Blight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
Om

Om

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
Surviving You, Always

Surviving You, Always

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Human Certainty

A Human Certainty

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Soliloquy

Soliloquy

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hooper

Hooper

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Petey Wheatstraw

Petey Wheatstraw

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dead

The Dead

1987
×
★★★★★
Edit this entry