Sort by

Chase has logged 68 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Maat Means Land

Maat Means Land

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Big Risk

The Big Risk

1960
×
★★★½
Edit this entry  
22
Go Fish

Go Fish

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Remembrance: A Portrait Study

Remembrance: A Portrait Study

1968
×
★★★½
Edit this entry  
21
Vever (For Barbara)

Vever (For Barbara)

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Visitor

The Visitor

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Music Lovers

The Music Lovers

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Three Crowns of the Sailor

Three Crowns of the Sailor

1983
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When I Get Home

When I Get Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
24 City

24 City

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

Jean-Michel Basquiat: The Radiant Child

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
The Good German

The Good German

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crimson Gold

Crimson Gold

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Still Life

Still Life

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Wish

I Wish

2011
×
★★★★
Edit this entry